Mecz Girona vs Osasuna na obiekcie Estadi Municipal de Montilivi dnia 2024-03-09 20:00: 2-0

W środowy wieczór na Estadi Municipal de Montilivi odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Girona i Osasuna w ramach 28. kolejki La Liga. Gospodarze okazali się skuteczniejsi, zwyciężając 2-0 po bramkach zdobytych przed przerwą i po przerwie. Spotkanie miało miejsce dwa dni temu o godzinie 20:00, a wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie Girony 1-0.

Relacja z meczu:

Na Estadi Municipal de Montilivi odbyło się emocjonujące spotkanie pomiędzy drużynami Girona i Osasuna. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice dopingowali swoje drużyny od pierwszego gwizdka sędziego Mateo Busquets Ferrera.

Od samego początku spotkania obie drużyny prezentowały ofensywną grę, starając się zdobyć przewagę nad rywalem. W 13. minucie to Girona wyszła na prowadzenie za sprawą bramki Portu, który wykorzystał piękną asystę V. Tsyhankova.

Po pierwszej połowie wynik na korzyść Gospodarzy wynosił 1-0. Druga część meczu była równie intensywna, z obiema drużynami dążącymi do strzelenia gola. Jednak to Girona ponownie okazała się skuteczniejsza, gdy w 86. minucie Sávio podwyższył prowadzenie na 2-0 po zagraniu Aleixa Garcíi.

W trakcie meczu padło kilka żółtych kartek. Na stronie Gospodarzy kartki otrzymali Iván Martín, Eric García oraz Portu, natomiast po stronie Gości upomnienia zobaczyli Jorge Herrando, Jesús Areso oraz Moi Gómez. Czerwone kartki nie zostały w tym meczu wywieszone.

Po końcowym gwizdku sędziego wynik meczu to 2-0 na korzyść Girona. Drużyna ta zaprezentowała się zdecydowanie lepiej, wykorzystując skutecznie swoje okazje pod bramką rywali. Następne mecze dla Girona to starcia z Getafe, Real Betis oraz Atletico Madrid, natomiast dla Osasuny czekają pojedynki z Realem Madryt, Almerią oraz Valencią.