Mecz Osasuna kontra Alaves, wynik 1-0

W meczu 27. kolejki La Liga pomiędzy Osasuną a Alaves na Estadio El Sadar padł wynik 1-0 na korzyść gospodarzy. Spotkanie odbyło się dokładnie tydzień temu, 4 marca 2024 roku o godzinie 20:00. Pomimo bramki padającej dopiero w drugiej połowie, emocje sięgały zenitu na tym historycznym stadionie.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy Osasuna a Alaves

Spotkanie pomiędzy Osasuną a Alaves rozpoczęło się o godzinie 20:00 na Estadio El Sadar. Sędzią głównym tego starcia był Jorge Figueroa Vazquez z Hiszpanii. Mecz należał do 27. kolejki La Ligi. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców od pierwszej minuty.

Pierwsza połowa nie przyniosła spektakularnych wydarzeń. Pomimo starań obu zespołów, wynik do przerwy utrzymał się na bezbramkowym remisie 0-0. Obie drużyny miały szanse, jednak brakowało skuteczności w wykończeniu akcji.

Druga połowa okazała się bardziej emocjonująca. W 76. minucie meczu to Osasuna wyszła na prowadzenie za sprawą Adriana Budimira, który skierował piłkę do siatki po asyście Rubéna Garcíi. Był to gol na wagę trzech punktów dla gospodarzy.

Podczas meczu arbiter ukarał żółtymi kartkami Lucasa Torróa z Osasuny w 16. minucie oraz Jorge Herrando z Alaves w 45. minucie. Kolejne kartki żółte otrzymali Carlos Vicente z Alaves w 51. minucie. Nie odnotowano natomiast żadnych czerwonych kartek.

Po końcowym gwizdku sędziego wynik spotkania ustalił się na korzyść Osasuny, która wygrała 1-0. Dla drużyny gospodarzy to ważne trzy punkty w walce o ligowe cele. Kolejne mecze dla Osasuny to starcia z Realem Madryt, Almerią oraz Valencią. Z kolei Alaves zmierzy się z Athletic Club, Realem Sociedad oraz Granadą CF. Po emocjonującym meczu na Estadio El Sadar, kibice mogą być zadowoleni z widowiska, jakie zobaczyli na boisku.