Mecz Osasuna kontra Girona, wynik 2-4

W emocjonującym meczu La Ligi, drużyna Osasuna podejmowała Gironę na Estadio El Sadar. Spotkanie od samego początku było pełne zwrotów akcji i niezwykłych sytuacji. Po pierwszej połowie wynik był remisowy 1-1, jednak w drugiej części gry to goście przejęli inicjatywę. Ostatecznie Girona wygrała to starcie rezultatem 4-2, zdobywając cenne trzy punkty. Sędzią spotkania był José Luis Munuera Montero z Hiszpanii.

Mecz pomiędzy drużynami: Osasuna oraz Girona

W dniu 4 listopada 2023 roku na Estadio El Sadar odbył się mecz pomiędzy drużynami Osasuna i Girona. Spotkanie to należało do 12. kolejki La Liga.

Relacja z meczu

Wysoko oceniany pojedynek zapowiadał emocjonującą rywalizację, a z pewnością nie zawiodło to oczekiwań kibiców obu drużyn. Pierwsza połowa nie rozczarowała i była pełna intensywnych akcji. To właśnie Iván Martín otworzył wynik meczu, zdobywając bramkę dla drużyny Girona w 16. minucie, asystując przy tym A. Dovbyk. Jednak Osasuna odpowiedziała szybko - w 25. minucie A. Budimir wyrównał stan meczu. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 1-1, jednak atmosfera na stadionie była niesamowicie elektryzująca.

Druga połowa przyniosła kolejne emocje. A. Budimir, strzelając bramkę w 55. minucie, ponownie wprowadził drużynę Osasuna na prowadzenie. Jednak Girona nie zamierzała się poddawać i doprowadziła do wyrównania za sprawą A. Dovbyka, który zdobył bramkę w 71. minucie. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, gdy V. Tsygankov i Aleix García strzelili kolejne bramki dla drużyny Girona w 80. i 90. minucie, ustalając wynik meczu na 2-4.

Spotkanie nie obyło się bez kartek. Zarówno drużyna gospodarzy, jak i przeciwnicy otrzymali żółte kartki. Mecz sędziował José Luis Munuera Montero, który musiał interweniować w kilku sytuacjach, by utrzymać kontrolę na boisku.

W rezultacie meczu, Osasuna zmierzy się z Las Palmas, Villarreal i Real Sociedad, natomiast Girona spotka się kolejno z Rayo Vallecano, Athletic Club oraz Valencią.