Spotkanie Athletic Club vs Osasuna zakończone wynikiem 2-2 na stadionie San Mamés Barria dnia 2024-05-11 19:00

Emocjonujące starcie na San Mamés Barria zakończyło się podziałem punktów, gdy Athletic Club zremisował 2-2 z Osasuną w ramach 35. kolejki La Liga. Spotkanie odbyło się w piątkowy wieczór, 11 maja 2024 roku. Pierwsza połowa zakończyła się przewagą gości, którzy opuszczali boisko prowadząc 1-0, jednak po przerwie gospodarze zdołali odrobić straty, doprowadzając do wyrównanego wyniku końcowego.

Relacja z meczu: Athletic Club - Osasuna 2-2

Dramatyczny pojedynek piłkarski rozegrany na San Mamés Barria pomiędzy Athletic Club i Osasuna zakończył się remisem 2-2. Emocje sięgały zenitu, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska przez całe 90 minut.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w ramach 35. kolejki La Liga. Sędzia główny Jose Maria Sanchez Martinez, prowadził mecz ze spokojem i pewnością, utrzymując kontrolę na boisku.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele bramek, ale to Osasuna wyszła na prowadzenie w 40. minucie za sprawą Raúla Garcíi, który wykorzystał doskonałą akcję z J. Mojicą. Gospodarze musieli zmierzyć się z deficytem bramkowym po przerwie.

Początek drugiej połowy okazał się być jeszcze bardziej niekorzystny dla Athletic Club, gdy Rubén García podwyższył prowadzenie Osasuny na 0-2 po zaledwie dwóch minutach gry. Sytuacja wydawała się beznadziejna dla gospodarzy.

Jednak piłkarze Athletic Club nie zamierzali się poddawać. W 58. minucie I. Williams skutecznie zmniejszył straty po podaniu Andera Herrery, co ponownie ożywiło nadzieje kibiców na odwrócenie losów meczu.

Ostatnie minuty spotkania były niezwykle intensywne. W doliczonym czasie gry, Asier Villalibre zdobył bramkę na wagę remisu 2-2, co wywołało ekstazę na trybunach San Mamés Barria.

Na tle wyrównanej walki na boisku, nie obyło się bez kartek. Żółte kartki zostały pokazane m.in. Yuriemu Berchiche, Anderowi Herrerze, Jorge'owi Herrando czy Rubénowi García. Czerwonych kartek nie przyznano żadnej ze stron, co świadczy o fair play zawodników.

Po zakończonym meczu, zarówno Athletic Club jak i Osasuna mają już przed sobą kolejne wyzwania. Gospodarze zmierzą się z Celta Vigo, Sevillą oraz Rayo Vallecano, natomiast goście zagrają kolejno z Mallorcą, Atletico Madryt i Villarrealem.